Таліби арештували шістьох афганців за "відтворення" музики — ЗМІ

. Афганський музикант на своєму інструменті, Кабул, Афганістан, 4 травня 2011 р., фото: AP

В Афганістані поліція моралі Талібану заарештувала шістьох людей, звинувачених у грі на музичних інструментах у провінції Балх.

Про це повідомляє Afghanistan International.

Зазначається, що місцевий речник талібів сказав, що обвинувачених затримали під час сімейної зустрічі й не надав додаткових подробиць про справу.

Таліби вважають, що музика аморальна, погано впливає на молодь і веде до руйнування суспільства. Після повернення до влади талібів у 2021 році вони заборонили афганським ЗМІ відтворювати музику. Також нещодавно власникам весільних залів таліби наказали утримуватися від будь-яких музичних композицій.

Повідомляється, що минулого тижня був убитий перехожий у провінції Лагман, коли таліби обстріляли весільну колону у відповідь на музику.

Багато афганських артистів і музикантів змушені були виїхати до західних країн.

Попередні обмеження музики в Афганістані

Ще в серпні 2021-го Талібан анонсував заборону публічного виконання музики в Афганістані. Про це в інтерв'ю The New York Times розповідав представник угруповання Забіхула Муджахід: "Музика заборонена в ісламі. Ми сподіваємося, що зможемо переконати людей не робити таких речей".

Після таких заяв припинив роботу Національний інститут музики Афганістану. Афганська музична школа розвивалась два десятиліття, навчала, зокрема, дітей-сиріт і бездомних, а багато випускників були першими у своїй родині, хто здобули освіту. При школі працював перший в Афганістані жіночий оркестр Зохра.

Але після захоплення влади талібами директор ANIM Ахмад Сармаст розповідав, що деякі учні повернули до школи свої музичні інструменти, боячись, що їх удома знайдуть таліби.

У березні 2022 року стало відомо про публічне покарання музикантів у східній провінції Афганістану — в Кунарі. Там музикантів змусили йти, повісивши на шиї свої інструменти (табли або барабани), а руки тримати за спиною. Їх супроводжували озброєні чоловіки, імовірно, представники Талібану.

Таліби контролюють Афганістан із 2021 року

У квітні 2021 року США та НАТО оголосили, що з початку травня виводитимуть свої війська з Афганістану. Тоді таліби активізувались і поступово почали захоплювати провінції країни. 15 серпня 2021 року Талібан оголосив про встановлення контролю над всією територією Афганістану. 31 серпня США остаточно вивели своїх солдатів, завершивши свою 20-річну місію. А політика талібів призвела до порушень багатьох прав людини.