Суспільне та фонд "Повернись живим" починають збір на 14 бригаду

14 окрема механізована бригада. Фото: 14 Окрема механізована бригада

Суспільне та фонд допомоги армії "Повернись живим" починають збір на 3 мільйони гривень для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ. Кошти спрямують на транспорт, зв’язок та облаштування пункту управління.

Про це повідомила пресслужба Суспільного Мовлення.

"Фонд «Повернись живим» є потужною інституцією, яка вже десять років ефективно допомагає військовим на фронті. Ми маємо за честь долучитися до таких зборів і стати інформаційною підтримкою ініціатив фонду. Заздалегідь дякую всім, хто долучиться до наших спільних зборів", — зазначив голова правління Суспільне Мовлення Микола Чернотицький.

Заступник директора "Повернись живим" Олег Карпенко розповів, що батальйон безпілотних систем — новостворений підрозділ 14 окремої механізованої бригади.

"Бійці зараз воюють на одному з найгарячіших напрямків — Куп’янському. На запит військових придбаємо для батальйону повнопривідний пікап, рації. Також укомплектуємо їхній пункт управління потужними ноутбуками і моніторами, які потрібні для спостереження за лінією фронту та керування боями", — анонсує Карпенко.

Щоб долучитися до збору, потрібно відсканувати QR-код під час ефіру проєкту "Суспільне. Студія" на місцевих телеканалах Суспільного (Суспільне Київ, Суспільне Тернопіль, Суспільне Одеса тощо) або перейти безпосередньо на банку.

Що відбувається на Куп'янському напрямку

Раніше речниця 14 бригади Надія Замрига інформувала, що на Куп'янському напрямку, зокрема, у зоні відповідальності 14 ОМБр імені князя Романа Великого, росіяни намагаються штурмувати позиції українських військових, проте зазнають втрат — як техніки, так і особового складу.

Генштаб ЗСУ станом на 10:30 ранку 17 травня писав, що на Куп'янському напрямку тривають дві атаки противника на напрямках Крохмальне – Берестове та Коломийчиха – М'ясожарівка. Ситуація контрольована. ЗСУ ведуть штурмові дії з метою покращення тактичного положення у напрямку Сіньківка-Вільшана.