18 травня не передбачається вимкнень світла в домівках — "Укренерго"

Доповнено
Електрична лампочка. Pexels

В групі YASNO цими вихідними, 18 та 19 травня, не передбачається стабілізаційних вимкнень електроенергії, якщо не станеться непередбачених ситуацій. ДТЕК також не передбачає відключень на суботу. Пізніше "Укренерго" заявила, що на 18 травня не передбачається обмежень побутовим споживачам, але вони діятимуть для промисловості.

"Укренерго" анонсувало, що 18 травня мешканцям не вимикатимуть електрику.

Якщо регіон перевищить ліміт споживання, тоді можливо вимкнення в часових межах, позначених на графіках, додають у компанії.

"Інформацію, чи будуть застосовані відключення та коли саме у вашому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах", — пише пресслужба "Укренерго".

Раніше про це в соцмережі X повідомив генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.

YASNO входить до групи ДТЕК і відповідає за Київ, Київську та Дніпропетровську область, а також низку приватних компаній. Компанія обслуговує близько 3,5 млн клієнтів.

Також ДТЕК повідомив, що на суботу, 18 травня, попередньо обмеження електрики не заплановані. "Втім, ситуація вкрай мінлива. Будь ласка, використовуйте світло ощадливо", — закликали енергетики.

За кілька годин до цього Сергій Коваленко повідомляв, що на сьогодні обмеження від НЕК "Укренерго" дуже суттєві і становлять приблизно третину від звичних обсягів споживання.

"А ще сьогодні у нас «антирекорд» — ми використовуємо максимальну можливість імпорту, 1,7 ГВт-год. Це означає, що наших з вами зусиль по економі наразі мало", — додав посадовець.

З 19:00 до 0:00 в Києві, на Київщині, Одещині, Дніпропетровщині та Донеччина застосовують графіки знеструмлення.

Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що ситуація в енергосистемі може поліпшитись вже наступного тижня, але повністю уникнути відключень не вдасться ні влітку, ні восени.

Член наглядової ради НЕК "Укренерго", радник прем'єр-міністра Юрій Бойко заявив, що відключення електрики, що розпочалися із 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня.

Напередодні в "Укренерго" повідомили, що з 16 травня по всій Україні для побутових споживачів та промисловості будуть діяти планові обмеження — графіки погодинних відключень електроенергії. Ліміти кожному регіону вже передали.

Новину доповнено о 19:45. Додано інформацію від ДТЕК та "Укренерго" про те, що 18 травня електрику обмежуватимуть тільки промисловості.