Влада виділила 1,5 млрд гривень на відбудову двох українських ТЕС — Шмигаль

Прем'єр-міністр міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 10 травня 2024 року. Пресслужба уряду

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль поінформував, що сьогодні, 17 травня, влада виділила понад 1,5 мільярда гривень для відбудови Зміївської ТЕС на Харківщині та Трипільської ТЕС на Київщині.

Про це він розповів під час засідання уряду.

"Зокрема, 726 млн грн було виділено для державної компанії "Центренерго" з резервного фонду державного бюджету. Ще 826 млн грн — з фонду ліквідації наслідків агресії. Очікуємо максимальної ефективності у використанні цих коштів. Роботи мають відбуватися максимально швидко", — сказав глава Кабміну.

Шмигаль зазначив, що наразі уряд, енергетики та всі відповідальні відомства працюють в безперервному режимі, щоб максимально покращити ситуацію з електроенергією в країні.

"По-перше, продовжуємо ремонти. Друге завдання — це децентралізація та забезпечення надійного енергопостачання для критичної інфраструктури. Ще один ключовий елемент — це енергоефективність. Четверте завдання — це збільшення видобутку енергоресурсів", — сказав прем'єр.

З огляду на всю складність ситуації, Шмигаль закликав українців ощадливо використовувати електроенергію і підкреслив, що це має стати "новою звичкою та новою нормою для всіх нас".

Останні масовані обстріли України

22 березня Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. Тоді окупанти випустили 88 ракет і 63 "шахедів", що стало найбільшою атакою на енергосистему за час війни. Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС.

Уночі 29 березня Росія здійснила комбіновану атаку по території України із застосуванням ударних дронів і ракет. У Повітряних силах ЗСУ вказали, що було знищено 26 ракет різних типів та 58 "шахедів".

Вранці 11 квітня РФ випустила понад 40 ракет та ще близько 40 дронів по об’єктах критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки та відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими окупантами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.

Вночі 8 травня Росія завдала чергового масованого повітряного удару по території України із застосуванням ударних дронів типу "шахед" і ракет. Вибухи лунали у Харкові, на Полтавщині, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львівщині, Вінницькій та Київській області та столиці.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, РФ атакувала об’єкти генерації та передачі електроенергії у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях.

У ДТЕК повідомили, що під російські удари потрапили три українські теплоелектростанції (ТЕС). Обладнання станцій було пошкоджене.

У Повітряних силах вказали, що загалом противник застосував 76 засобів повітряного нападу – 55 ракет та 21 ударний безпілотник. У результаті бойової роботи Силами оборони було знищено 59 повітряних цілей, зокрема, 39 ракет різних типів та 20 БПЛА типу "Shahed-131/136".