"Ситуація дуже драматична". Глава МЗС Німеччини Бербок закликала надати Україні більше ППО

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. AP

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала до подальшої міжнародної підтримки протиповітряної оборони України у зв'язку з потужними російськими атаками на Харків.

Про це Бербок заявила у п’ятницю, 17 травня, перед засіданням Комітету міністрів Ради Європи у Страсбурзі у Франції, зазначається на сайті німецького уряду.

“Ситуація дуже драматична, не тільки щодо Харкова, але й багатьох інших місць в Україні. Ми чітко бачимо, наскільки Україна потребує подальшої підтримки, особливо в плані протиповітряної оборони”, — наголосила Бербок.

За її словами, ситуація в Харкові також свідчить про те, наскільки важливо, щоб російські шляхи постачання були перекриті. Тому також необхідні системи озброєння середньої та великої дальності.

Також Бербок повідомила, що Німеччина надала ще одну систему Patriot для міжнародної ініціативи з посилення протиповітряної оборони в Україні, яку вона започаткувала разом з канцлером Олафом Шольцем і міністром оборони Борисом Пісторіусом. Зазначається, що інші країни надали важливі компоненти, наприклад, для радіолокаційного спостереження. Крім того, країни, які не мали цих систем протиповітряної оборони, надали понад мільйон євро.

“Але очевидно, що нам потрібно більше великих систем", таких як батареї Patriot”, — наголосила Бербок.

Вона відзначила, що низка європейських партнерів вивчали можливість переміщення систем.

“Інші роблять це не публічно, а за зачиненими дверима. Ось чому ця ініціатива була такою важливою. Того, що було зроблено, недостатньо. Ми бачимо це щодня", — сказала міністерка закордонних справ.

Бербок додала, що ситуація в Харкові на сході України “дуже драматична, оскільки росіяни можуть напасти на місто, яке розташоване приблизно в 40 кілометрах від кордону, зі своєї території”.

Вона розповіла, що під час відвідин міста побачила, що частина системи протиповітряної оборони не може діяти. За словами Бербок, їй запропонували порахувати до 60 і пояснили, що дістатися до бомбосховища за 60 секунд навряд чи можливо. З цієї причини в місті є діти, які майже два роки не ходять до школи. Для того, щоб діти могли повернутися до школи, була побудована підземна школа, зазначається на сайті німецького уряду.

Раніше Німеччина написала листи десяткам країн, зокрема арабським державам Перської затоки, з проханням надати більше систем ППО для України, щоб захистити свої міста, війська та критичну інфраструктуру від "смертоносного натиску" російських ракет.

Уряд Німеччини також наполягає на тому, щоб США поставили в Україну принаймні ще одну систему Patriot, щоб допомогти посилити протиповітряну оборону.