FT: Німеччина розіслала листи союзникам з проханням передати Україні системи ППО

Зенітно-ракетні системи Patriot у Польщі, 6 лютого 2023 року. Getty Images/Jaap Arriens/NurPhoto

Німеччина написала листи десяткам країн, зокрема арабським державам Перської затоки, з проханням надати більше систем протиповітряної оборони для України, щоб захистити свої міста, війська та критичну інфраструктуру від "смертоносного натиску" російських ракет.

Про це пише Financial Times.

Зазначається, що у листі іншим членам НАТО, копію якого отримала Financial Times йшлося про запуск глобальної ініціативи, спрямованої на заповнення прогалин у протиповітряній обороні України.

Німеччина звернулася до широкого кола партнерів, які не входять до НАТО. Офіційні особи відмовилися називати ці країни.

У заяві FT Кулеба сказав, що Київ "дуже вдячний Німеччині за лідерство в питанні протиповітряної оборони України".

"Німеччина не тільки надала власну систему Patriot і ракети, але наші німецькі друзі активно шукають шляхи залучення інших країн, які можуть допомогти. Ми закликаємо їх усіх відповісти взаємністю на заклик Німеччини", — сказав Кулеба.

Минулого тижня Німеччина оголосила, що надасть Україні третю систему Patriot на додаток до двох, які вона вже поставила. Вона також передала інше обладнання, таке як зенітні танки Gepard і чотири системи протиповітряної оборони Iris-T. Офіційні особи сказали, що Берлін надішле більше Iris-T пізніше цього року.

Речник Міністерства закордонних справ Німеччини Крістіан Вагнер сказав, що інші країни повинні "серйозно подивитися, чи є в наявності більше систем і чи можна їх швидко надати Україні".