Росія продовжує односторонньо блокувати обміни полоненими — Координаційний штаб

Україна готова до обмінів полоненими з Росією у будь-який час. Попри всі складнощі Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує роботу щодо пошуку механізмів впливу на РФ для повернення всіх українців з російських катівень. При цьому російська сторона продовжує блокувати обміни полоненими.

Про це заявили у Координаційному штабі.

У відомстві наголосили, що Росія систематично звинувачує Україну у бездіяльності та небажанні обмінювати поневолених військовослужбовців та цивільних людей.

"Проте ще минулого року українська сторона звернулася до країни-агресорки з пропозицією створити змішані медичні комісії та Спільний координаційний центр з питань поводження з військовополоненими в нейтральній державі-посередниці", — йдеться у повідомленні.

Зі свого боку Росія й досі не відповіла на офіційні пропозиції українського Координаційного штабу та продовжує односторонньо блокувати обміни військовополоненими.

"Окупанти не ставлять перед собою цілі – повернути своїх військових. При цьому – вони звинувачують Україну в затягуванні процесу. Пропагандистська машина РФ відкрито зневажає інтереси російських військовослужбовців та вдається до постійних маніпуляцій на емоціях та почуттях родин українських захисників", — йдеться у повідомленні.

У березні цього року Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що майже 40% тих українських громадян, кого вже повернули додому з РФ, вважалися безвісти зниклими.

На початку травня президент України Володимир Зеленський заявив, що не виключає обміну полонених "всіх на всіх" до закінчення війни.

Що відомо про минулі обміни полоненими

8 лютого 2024 року Україна провела 51-й обмін військовополоненими та повернула з російського полону 100 людей.

Також обмін полоненими відбувся 31 січня. Тоді додому повернулися 180 рядових і сержантів, а також 27 українських офіцерів.

Обмін 3 січня став найбільшим від початку повномасштабного вторгнення РФ. Україна повернула додому 230 військових та цивільних.