У Пентагоні заявили, що американська зброя призначена для використання тільки на фронті в Україні

Заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх. AP

Заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що зброя, яку Сполучені Штати надають у межах військової допомоги, призначена для використання на території України.

Про це вона сказала під час брифінгу.

Сінгх зауважила, що США не змінювали свою позицію щодо використання зброї, яку надають Україні й наголосила, що озброєння повинно використовуватись для повернення суверенних територій.

"Ми оприлюднили наші запити щодо цього. Знову ж таки, я хотіла б повторити, що в кожній Контактній групі з питань оборони України (у форматі "Рамштайн" — ред.), яку скликає міністр оборони Ллойд Остін, зброя, яка надається, знову ж таки, призначена для використання на полі бою", — сказала представниця Пентагону.

Вона додала, що міністр оборони США Ллойд Остін та міністр оборони України Рустем Умєров обговорюють, як можна використати ці можливості. На думку влади США, американську зброю краще використовувати на території України.

1 травня міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже заявила, що західні партнери вже передали Україні озброєння, яке не має обмежень щодо ударів по російській території.

Уряд Великої Британії вже скасував подібне обмеження. Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон 2 травня відвідав Київ і пообіцяв Україні три млрд фунтів (3.74 млрд доларів) щорічно, а також заявив, що Україна має право бити одержаною від Британії зброєю по території РФ.

Ще у лютому 2024 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Україна має право завдавати ударів по "російських військових цілях за межами України" відповідно до міжнародного права.