Хокей: чемпіонат світу
Збірна України виграла ЧС-2024 з хокею у дивізіоні ІВ та здобула підвищення у класі

Збірна України з хокею, ЧС-2024
Збірна України з хокею. IIHF

У заключному турі переграли Литву.

Збірна України з хокею виграла чемпіонат світу 2024 року у дивізіоні ІВ. В останньому турі "синьо-жовті" обіграли Литву з рахунком 4:1.

ЧС-2024 став для України четвертим поспільУ 2020 та 2021 році турнір не проводився через пандемію. у дивізіоні ІВ. У перших чотирьох матчах команда Дмитра Христича здобула чотири перемоги із загальним рахунком 27:1 та була лідером таблиці перед заключним туром.

В останньому поєдинку світової першості Україна зустрічалась з господарем змагань — Литвою, що також набрала 12 очок у чотирьох зустрічах. У матчі Литва — Україна вирішувалась доля єдиної путівки у дивізіон ІА — переможець гри здобував підвищення у класі.

Як минув матч Литва — Україна

• Перший період поєдинку завершився мінімальною перемогою України: у середині 20-хвилинки рахунок у більшості відкрив Даниїл Трахт.
  • Другий період Україна також виграла з мінімальною перевагою — Трахт оформив дубль. Таким чином, на останню велику перерву команда Христича пішла за рахунку 2:0 на свою користь.
  • У третьому періоді Андрій Денискін закинув третю шайбу України. Невдовзі після цього литовці відіграли один гол та зняли воротаря на останні хвилини, чим скористались "синьо-жовті": Олександр Пересунько забив у порожні ворота і закріпив перемогу України — 4:1.

ЧС-2024 з хокею. Дивізіон IB. 5-й тур

Литва — Україна 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Голи: Трахт, більшість (Мережко, Пересунько), 09:19 — 0:1, Трахт (Сисак, Пересунько), 30:56 — 0:2, Денискін (Пангелов-Юлдашев), 53:54 — 0:3, Норейка, більшість (Кракаускас, Алішаускас), 57:11 — 1:3, Пересунько (порожні ворота), 57:51 — 1:4

Що означає перемога України

• Україна втретє в історії виграла чемпіонат світу у дивізіоні ІВ, який є третім за рангом у світовому хокеї. Раніше це траплялось у 2013 та 2016 роках.
  • "Синьо-жовті" здобули підвищення у класі: у 2025 році зіграють на ЧС у дивізіоні ІА. Україна вилетіла з цього дивізіону у 2017 році.
  • Суперники України на світовій першості 2025 року визначаться після ЧС-2024 у дивізіоні ІА, який проходить зараз та триватиме до 4 травня. У цьому дивізіоні виступають Словенія, Румунія, Угорщина, Італія, Японія та Південна Корея, топ-2 командиПісля чотирьох матчів лідирують Словенія і Румунія. вийдуть в еліту, корейці достроково вилетіли у дивізіон ІВ.

Дивізіон IB: підсумкова турнірна таблиця

1. Україна — 15 очок (5 матчів), 31:2 (різниця голів) — підвищення у класі
  2. Литва — 12 (5), 16:7
  3. Естонія — 8 (5), 11:20
  4. Китай — 6 (5), 11:16
  5. Іспанія — 4 (5), 6:20
  6. Нідерланди — 0 (5), 4:14 — пониження у класі