Трамп про допомогу Україні: "Якщо Європа не платить, то чому США повинні це робити"

Колишній президент США Дональд Трамп вказує на своїх прихильників. AP

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що, якщо він знову стане главою Білого дому, він допомагатиме Україні тільки у разі, якщо Європа також почне робити це активніше.

Про це Дональд Трамп розповів в інтерв'ю журналісту The Time Еріку Кортеллесу.

"Я б не допомагав, якщо Європа не почне це виконувати. Якщо Європа не збирається платити, чому ми повинні платити? Вони страждають набагато сильніше (від війни в Україні — ред.), адже між нами океан. Але вони цього не роблять (йдеться про допомогу — ред.) — сказав Трамп.

Кортеллес нагадав, що після своєї зустрічі із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у березні цього року, експрезидент США Дональд Трамп також заявляв, що "не дасть Україні ні копійки".

Скандальні заяви Дональда Трампа

Колишній президент США Дональд Трамп заявив одному з лідерів НАТО, що "заохочував би" Росію напасти на тих членів Альянсу, які роблять недостатні внески на оборону.

Раніше Трамп стверджував, що у разі перемоги на виборах 2024 року "ще до інавгурації" врегулює війну Росії проти України.

5 листопада 2023 року Зеленський в інтерв'ю телекомпанії NBC запросив Трампа в Україну і вказав, що за 24 хвилини пояснить, що той не зможе досягти мирного врегулювання війни за добу.

Через два дні Трамп у відповідь на запрошення відмовився від візиту.

Нещодавно Зеленський припустив, що обрання Трампа очільником Сполучених Штатів може вплинути на політику американської держави.

Президентські вибори у США 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020 році, — Джо Байден та Дональд Трамп. Якщо, звісно, останньому не заборонять балотуватися.

Як свідчать результати грудневого опитування газети NYT та Сієнського коледжу, в політиків майже однакові відсотки підтримки. Але важливо те, що Трамп випереджає Байдена у п'яти з шести ключових штатів.

Раніше, у березні, Дональд Трамп викликав президента США Джо Байдена на дебати перед виборами в листопаді, попри те, що раніше сам ухилявся від низки республіканських праймеріз.

14 квітня низка найбільших американських медіакомпаній надіслали листа Джо Байдену та Дональду Трампу, які є імовірними кандидатами на майбутніх президентських виборах Сполучених Штатів, із закликом провести дебати.