Відключення світла для побутових споживачів поки не передбачаються — Кудрицький

Гендиректор "Укренерго" Володимир Кудрицький під час пресконференції, 1 квітня 2024 року. REUTERS/Sergiy Voloshin

Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький поінформував, що наразі енергетики не планують застосовувати графіки відключень світла для побутових споживачів.

Про це Володимир Кудрицький розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Водночас він зазначив, що цього тижня спостерігається значне похолодання і як наслідок споживання електроенергії зростає.

"На тлі багатьох пошкоджених електростанцій маємо дефіцит потужності, тому застосовуємо аварійну допомогу з ЄС. На вечір, за нашими прогнозами, доведеться також застосувати певні обмеження промисловості. Тому хочу звернутися до усіх споживачів як домогосподарств, як побутових споживачів, так і українського бізнесу: по можливості обмежити електроспоживання, особливо з 19:00 до 22:00 вечора", – сказав Кудрицький.

Вранці 18 квітня у Міненерго повідомляли, що обмеження електрики для споживачів (окрім Харківщини та Кривого Рогу) не передбачаються. В "Укренерго" також додали сьогоднішні вечірні відключення електрики для промисловості не торкнуться об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу.

Останні масовані обстріли України

22 березня Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. Тоді окупанти випустили 88 ракет і 63 "шахедів", що стало найбільшою атакою на енергосистему за час війни. Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС.

Уночі 29 березня Росія здійснила комбіновану атаку по території України із застосуванням ударних дронів і ракет. У Повітряних силах ЗСУ вказали, що було знищено 26 ракет різних типів та 58 "шахедів".

Вранці 11 квітня РФ випустила понад 40 ракет та ще близько 40 дронів по об’єктах критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки та відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими окупантами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.