Обмеження споживання електроенергії діють на Харківщині, у Кривому Розі й для промисловості на Донеччині — Міненерго

Лінія електропередач. УНІАН

Станом на ранок 18 квітня Україна залучає постачання електроенергії з Румунії, Польщі та Словаччини. Вчора у вечірні пікові години також відбувалось екстрене постачання електрики з цих країн. Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі застосовувалися графіки відключень світла у Харківській області та для промисловості у Кривому Розі й на Донеччині, обмеження діють і сьогодні.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Станом на ранок обмеження електрики для споживачів (окрім Харківщини та Кривого Рогу) не передбачаються. Загальний обсяг імпорту на поточну добу складе 9600 МВт-год. Експорту не передбачається.

У Міненерго також нагадали, що залучення аварійної допомоги від країн-сусідів — стандартний інструмент взаємодії синхронізованих енергосистем у разі екстреної потреби в електроенергії.

"Однак, враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі ворожими атаками, а також різке зниження температури та відповідно збільшення навантаження на енергосистему, важливим є розумне споживання електроенергії. Просимо споживачів, як побутових, так і промислових, зменшити використання енергомістких приладів у пікові години (з 19:00 до 22:00)", — йдеться у повідомленні.

Наслідки обстрілів

У Чернігові внаслідок російської атаки учора припинялось газопостачання майже 500 споживачам. Протягом дня майже всім користувачам постачання газу було відновлено. Станом на ранок без блакитного палива залишається близько 100 абонентів.

У Херсоні внаслідок нічних обстрілів зафіксовано пошкодження теплових мереж

На Дніпропетровщині через бойові дії пошкоджено розподільний надземний газопровід середнього тиску. Припинено газопостачання майже 300 абонентам.

На Харківщині через обстріл пошкоджено газопровід середнього тиску. Аварійну ситуацію локалізовано, є відключені споживачі.

Ситуація на ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі знизився незначною мірою і становить 15,46 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Як повідомили в "Укренерго", сьогодні з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості будуть застосовані графіки обмеження потужності. Ці заходи не торкнуться об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу.

"Просимо всіх споживачів ощадливо споживати електроенергію. А промисловість — максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати, за наявності, альтернативні джерела живлення", — йдеться у повідомленні.

Останні масовані обстріли України

22 березня Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. Тоді окупанти випустили 88 ракет і 63 "шахедів", що стало найбільшою атакою на енергосистему за час війни. Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС.

Уночі 29 березня Росія здійснила комбіновану атаку по території України із застосуванням ударних дронів і ракет. У Повітряних силах ЗСУ вказали, що було знищено 26 ракет різних типів та 58 "шахедів".

Вранці 11 квітня РФ випустила понад 40 ракет та ще близько 40 дронів по об’єктах критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки та відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими окупантами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.