Якщо Україна програє війну, може розпочатися Третя світова — Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Пресслужба КМУ

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що в разі програшу України у війні глобальну систему безпеки буде зруйновано і всьому світу доведеться шукати нову.

Про це очільник українського уряду повідомив у інтерв'ю BBC.

"Або буде багато конфліктів, багато подібних воєн, й зрештою це може призвести до Третьої світової війни", — припустив Шмигаль.

Прем'єр висловив "обережний оптимізм" з приводу того, що Конгрес США зможе виділити Україні 61 мільярд доларів. Палата представників проголосує за пакет фінансування допомоги 20 квітня.

"Ці гроші потрібні вчора, не завтра, не сьогодні", — заявив посадовець.

Законопроєкт щодо допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон 16 квітня представив чотири окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та фінансування національної безпеки.