Міноборони передасть НАТО перелік потреб України в нелетальній допомозі

Заступник Міністра оборони України Станіслав Гайдер провів у Києві зустріч із директором Управління оборонного і безпекового співробітництва НАТО Пірсом Казалетом, 18 квітня 2024 року. Міноборони

Міністерство оборони завершує опрацювання переліку потреб в нелетальній допомозі для розвитку Сил оборони. Найближчим часом його передуть НАТО.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Про це повідомив заступник міністра оборони Станіслав Гайдер під час зустрічі у Києві з директором Управління оборонного і безпекового співробітництва НАТО Пірсом Казалетом.

Гайдер нагадав, що в лютому Кабінет міністрів затвердив порядок надання Україні летальної допомоги від країн-партнерів.

За його словами, цифрова система логістики LOGFAS, за допомогою якої партнери отримують інформацію про статус наданої допомоги, вже працює на повну потужність.

Також покращується система звітності, своєчасне й повне звітування щодо кінцевого використання наданої допомоги є пріоритетом, сказав заступник міністра.

“Міноборони завершує опрацювання переліку потреб в нелетальній допомозі для розвитку Сил оборони і найближчим часом передасть його стороні НАТО”, — долдав Гайдер.

Зброя нелетальної дії — зброя, яка при звичайному застосуванні не повинна призводити до загибелі або серйозних травм в живій силі тих, проти кого вона застосовується. Основна мета використання такої зброї — нейтралізація, а не ураження; збиток здоров'ю і фізичному стану людей при цьому повинен бути зведений до мінімуму. Також зброя нелетальної дії може застосовуватися для виведення з ладу техніки і озброєння, наприклад, безпілотних літальних апаратів, позбавлення рухомості автотранспорту.