Міноборони створило Аудиторський комітет, куди увійшли аудитори з держав НАТО

Міністерство оборони України. Пресслужба МО

При Міністерстві оборони України вперше за час існування відомства створили новий координаційний дорадчий орган для департаменту внутрішнього аудиту — Аудиторський комітет. До нього приєдналися аудитори з держав НАТО.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Як пояснили у відомстві, Аудиторський комітет є однією зі складових нової моделі реформи фінансового контролю в Міноборони України. До складу комітету входять сертифіковані внутрішні аудитори із держав-членів НАТО та України з багаторічним досвідом надання послуг із внутрішнього аудиту.

Як розповів заступник міністра оборони Юрій Джигир, створення Аудиторського комітету — це можливість залучити до роботи у сфері внутрішнього аудиту визнаних іноземних партнерів.

Міноборони запросило до комітету фахівців, які мають належну експертизу, репутацію, авторитет, навички й досвід, повідомив чиновник.

“Орган слугуватиме “запобіжником” від політичного втручання. Такий крок говорить про нашу готовність до впровадження найвищих міжнародних стандартів”, — заявив Джигир.

До складу Аудиторського комітету Міністерства оборони України входять:

  • Франсуа Готьє — керівник Служби зовнішнього нагляду штаб-квартири НАТО (м. Брюссель);
  • Джозеф Інгігнолі — аналітик/оцінювач  наглядових програм Офісу Генерального інспектора Департаменту оборони США;
  • Джон Чесшир — керівник компанії з внутрішнього аудиту JC Audit Training Ltd (м. Оксфорд), член міжнародного інституту внутрішніх аудиторів;
  • Манфред ван Кестерен — міжнародний експерт з державного внутрішнього фінансового контролю в рамках програми EU4PFM в Україні;
  • Руслана Рудницька — українська експертка національних та міжнародних проектів під егідою Міністерства фінансів України та Рахункової палати.
  • Також до Аудиторського комітету входять заступник Міністра оборони Юрій Джигир та Державний секретар Міністерства оборони Людмила Дараган.