Шмигаль і міністерка фінансів США обговорили посилення санкцій проти РФ

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та міністерка фінансів США Джанет Єллен . Пресслужба Кабінету міністрів

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч із міністеркою фінансів США Джанет Єллен під час якої обговорили допомогу Україні та посилення санкцій проти РФ.

Про це прем'єр повідомив у своєму Telegram.

"Розраховуємо, що Сполучені Штати і далі будуть з Україною в нашій боротьбі. Що допомога нашій державі на 2024 рік буде розблокована, включно з безпосередньою фінансовою підтримкою", — сказав Шмигаль під час спільних заяв для ЗМІ за підсумками зустрічі з Єллен.

Він зазначив, що від початку повномасштабної війни США взяли на себе зобов’язань на майже 45 млрд доларів у сфері оборони — Україна отримала 55 пакетів військової підтримки та близько 22,9 млрд доларів грантів.

"Україна вдячна лідерству Сполучених Штатів у консультаціях з країнами G7 щодо конфіскації заморожених російських активів. Очікуємо, що Конгрес ухвалить закон і надасть уряду США повноваження їх конфісковувати для допомоги Україні", — сказав прем'єр.

Шмигаль та Єллен говорили про необхідність посилення санкцій проти Росії. Також прем'єр поінформував міністерку фінансів США про реформи, які реалізує Україна на шляху до вступу в ЄС та НАТО.

"Ми готові поглиблювати нашу двосторонню співпрацю, спрямовану на перемогу у цій війні та встановлення справедливого миру для України та для Європи", — сказав український прем'єр.

16 квітня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль прибув у Нью-Йорк зустрівся зі спеціальною представницею США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

17 квітня Шмигаль зустрівся із міністеркою торгівлі США Джиною Раймондо. Посадовці обговорили посилення санкцій проти Росії, зокрема у сфері високих технологій.