В російських винищувачах масово використовують імпортну електроніку — розслідування "Схем"

Винищувач-бомбардувальник Су-34 ПКС РФ. AP

У російських винищувачих типу Су масово використовується імпортна електроніка, зокрема деталі американського та японського виробництва.

Про це йдеться у розслідуванні проєкту "Схем", що спирається на дані, отримані від української розвідки.

Зазначається, що журналісти проаналізували перелік з понад 2000 закордонних деталей, які містять російські винищувачи, зокрема Су-27СМ3, Су-30СМ, Су-34, Су-35С та Су-57 останнього покоління.

Виявилось, що у російських бойових літаках масово використовуються деталі іноземного виробництва, зокрема американських виробників Texas Instruments, Analog Devices та японського Murata.

"Ця електроніка – в основі систем навігації і наведення ракет та авіабомб, засобів радіоелектронної боротьби та зв’язку між літаками і пунктами управління", — сказано у матеріалі.

Журналісти також уточнили, що західна електроніка потрапляє до Росії через посередників, зокрема завдяки компаніям з Угорщини, Кіпру, Туреччини, Китаю. Частина з цих компаній перебуває під санкціями США та інших країн.

Як нагадують "Схеми", такі винищувачі типу Су Росія активно використовує у війні проти України, а ЗСУ своєю чергою регулярно збивають ці ракетоносні винищувачі.

Що відомо про базу даних іноземних компонентів у зброї Росії й Ірану

7 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції на порталі "Війна і санкції" запустило першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у російській та іранській зброї.

База даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені у російському та іранському озброєнні, що використовується РФ протягом повномасштабного вторгнення проти України починаючи з 24 лютого 2022 року.

База налічує понад 2000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у різного роду БПЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.