У Німеччині заарештували бізнесмена за постачання РФ деталей для безпілотників

. Фото ілюстративне: Повітряні сили ЗСУ

У Німеччині заарештували громадянина ФРН російського походження за підозрою у постачанні Росії деталей для виробництва безпілотників.

Про це повідомляє німецька Генпрокуратура.

“Вчора (28 серпня — ред.) генеральний прокурор видав ордер на арешт німецько-російського громадянина Вальдемара В. Слідчий суддя федерального суду вручив ордер на арешт обвинуваченому та постановив подальше утримання його під вартою”, — йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, йдеться про керуючого директором двох компаній, які він заснував у землі Саар для міжнародної торгівлі електронними компонентами.

“Із січня 2020 року по березень 2023 року він 26 разів експортував електронні компоненти для компанії в Росії, яка виробляє військову техніку та прилади. Серед них — безпілотник “Орлан-10”, який наразі використовується російськими збройними силами в Україні. Компоненти, який постачав обвинувачений, є частиною цього типу безпілотників і підпадають під дію Регламенту ЄС про ембарго щодо Росії”, — зазначається у повідомленні.

Щоб обійти санкції ЄС, бізнесмен спочатку імпортував відповідні товари з-за кордону до Німеччини, а потім експортував їх до Росії. У деяких випадках — через підконтрольну йому компанію в Баден-Вюртемберзі.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Вальдемар В. переключився на транспортування товарів до Росії через Дубай і Литву за допомогою фіктивних одержувачів у третіх країнах.

Загальна вартість незаконно вивезених комплектуючих становить приблизно 715 000 євро.

Раніше стало відомо, що у німецькому місті Баден-Баден член міської ради намалював свастику на двох автомобілях з українськими номерами. Суд зобов’язав політика сплатити штраф за цей вчинок.