Верховний суд Бразилії відкрив кримінальне розслідування проти Ілона Маска

Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск на тлі логотипу Х (колишнього Twitter). AP

Верховний суд Бразилії відкрив кримінальне провадження проти американського мільярдера Ілона Маска. Суддя Верховного суду Бразилії Александре де Мораес розпочав розслідування щодо ймовірного перешкоджання Ілоном Маском правосуддю на тлі конфлікту з мільярдером через його соціальну мережу X.

Про це повідомляє агенція Bloomberg.

У документі, опублікованому судом, Мораес заявив, що мільярдер "розпочав дезінформаційну кампанію" і що X — раніше відома як Twitter — зловживає економічною владою з метою "незаконного впливу на громадську думку".

Маск також був долучений до кримінальної справи, яка розслідує антидемократичні дії так званих "цифрових ополченців", відзначає агенція.

Реакція суду з'явилася після того, як Маск заявив, що не підкориться судовим наказам і зніме обмеження, накладені на деякі облікові записи X в Бразилії.

Протягом вихідних мільярдер критикував Мораеса в кількох своїх публікаціях у соціальних мережах, звинувативши суддю в зраді конституції і закликавши до його імпічменту.

Станом на вечір неділі, 7 квітня, низка акаунтів, пов'язаних з правими бразильськими підприємцями, колишніми політиками та цифровими лідерами, залишалися заблокованими.

Окрім того, у публікації в суботу Маск повідомив, що бразильський суд погрожує заблокувати доступ до соцмережі X в усій країні.