"Чудова зброя для ураження командних центрів": Буданов про ракети Taurus

Начальник Головного управління розвідки (ГУР МО) Кирило Буданов, Київ, 5 вересня 2023 року. УНІАН/Віктор Ковальчук

Довгострокова військова підтримка України ― вкрай важливий фактор у боротьбі з широкомасштабною агресією Росії і зокрема ракети Taurus значно підсилили б спроможності Сил оборони чинити опір РФ.

Про це в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

"Taurus, безумовно, полегшили б нам життя. Для ураження командних центрів, для ураження якихось дуже важливих цілей ― це чудова зброя", ― заявив він.

За словами начальника ГУР МО України, цьогоріч очікується значний підйом в оборонній промисловості Європи.

Буданов наголосив, що довгострокова військова підтримка України ― вкрай важливий фактор у боротьбі з широкомасштабною агресією Росії.

Він також переконаний, що ЄС здатен компенсувати брак американської  допомоги Києву.

Також Буданов назвав ситуацію на фронті "складною, але контрольованою". За його словами, до кінця весни в Україні очікують активізації російських наступальних дій, зокрема поблизу Донецька.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.

22 лютого Бундестаг рекомендував передати Україні далекобійні ракети.