Бундестаг рекомендував передати Україні далекобійні ракети: тепер рішення за Шольцом

. Ракета Taurus. Фото: AP

Німецькі депутати більшістю голосів підтримали проєкт резолюції з вимогою надати Україні далекобійні ракети.

Про це повідомив голова постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв на своїй сторінці у Facebook.

"Бундестаг проголосував за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для завдання "точкових ударів глибоко в тилу російського агресора". Тобто Taurus", — зазначив політик.

Чернєв пояснив, що відповідний документ є коаліційним, "на відміну від опозиційного, який відхилили сьогодні трохи раніше".

Голова постійної делегації ВР у Парламентської асамблеї НАТО вказав, що тепер рішення за канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.