Спікер Палати представників США Джонсон заявив, що у законопроєкті про допомогу Україні будуть "нововведення"

Спікер Палати представників Майк Джонсон. AP/J. Scott Applewhite

Спікер Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Майк Джонсон очікує, що пакет допомоги Україні, який законодавці розглядатимуть після повернення з канікул, включатиме "деякі важливі нововведення", серед яких – можливе виділення допомоги у кредит.

Про це Майк Джонсон розповів в інтерв'ю телеканалу Fox News у програмі Sunday Night in America With Trey Gowdy ("Недільний вечір в Америці з Треєм Гоуді").

Зокрема Джонсон наголосив на "складному" становищі, в якому він опинився, маючи історично невелику більшість у Палаті представників. Проте він поінформував, що працював над розробкою пакета підтримки України й планує винести його на голосування, коли Палата повернеться до роботи.

"Ми говорили з усіма членами, особливо зараз, під час роботи в окрузі. Коли ми повернемося після цього періоду роботи, ми будемо просувати законопроєкт, але я думаю, що він буде мати деякі важливі нововведення", – сказав він.

Спікер Палати представників навів як приклад можливість надання допомоги Україні в кредит. Ця ідея набула певної популярності на початку березня як спосіб підтримати Україну таким чином, щоб заспокоїти занепокоєння республіканців щодо надання більшої допомоги.

Джонсон також згадав про закон "REPO для українців", який уповноважує американського президента заарештовувати російські суверенні активи, заморожені в США, і передавати їх Україні.

"Закон про REPO, знаєте, якщо ми можемо використовувати арештовані активи російських олігархів, щоб дозволити українцям боротися з ними (росіянами — ред.), це просто чиста поезія", – сказав Джонсон і додав, що навіть експрезидент Дональд Трамп говорив про кредитну концепцію "де ми не просто надаємо іноземну допомогу, а встановлюємо такі відносини, щоб вони могли повернути її нам, коли прийде час".

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.