Єврокомісія запропонувала підвищити мита на імпорт агропродукції з Росії й Білорусі

Єврокомісія. Getty Images

Європейська комісія сьогодні, 22 березня офіційно запропонувала підвищити тарифи на імпорт агропродукції з Росії й Білорусі, яка надходить на європейський ринок.

Про це йдеться у пресрелізі, який оприлюднено на сайті ЄК.

Згідно із пропозицією, майже у всіх випадках мита на російський та білоруський експорт до Євросоюзу зростуть до 95 євро за тонну.

"Європейська комісія запропонувала підвищити мита на імпорт до ЄС зерна, олійних культур і продуктів переробки ("зернових продуктів") з Росії та Білорусі, включаючи зерно, кукурудзу та соняшниковий шрот. Хоча ці тарифи достатньо високі для обмеження імпорту в ЄС, вони не вплинуть на експорт до третіх країн", — йдеться у повідомленні.

Таке рішення покликане запобігти дестабілізації ринку ЄС через будь-яке майбутнє значне перенаправлення російської зернової продукції на європейський ринок. Фермерська спільнота ЄС раніше висловила занепокоєння щодо цього ризику.

Крім цього, запропоновані тарифи необхідні для боротьби з російським експортом незаконно привласненого зерна з території України, частина якого незаконно експортується на ринок ЄС, навмисно маркуючись як "російське".

"Запропоновані сьогодні тарифи гарантують, що цей незаконний метод експорту більше не буде прибутковим", — йдеться у повідомленні.

Також тарифи повинні не дозволити Росії використовувати доходи від експорту зернових продуктів до Євросоюзу для фінансування війни проти України.

При цьому підвищені тарифи також стосуватимуться Білорусі з огляду на тісні політичні та економічні зв'язки цієї держави з Росією.

Транзит зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з Росії та Білорусі до третіх країн не підпадає під пропозицію Єврокомісії. Так ЄС хоче залишитись "відданим справі сприяння продовольчій безпеці в усьому світі".

Тепер цю пропозицію має розглянути Рада Європейського Союзу та у разі її схвалення, ці тарифи одразу почнуть застосовувати.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск раніше закликав ЄС заборонити імпорт російської та білоруської сільськогосподарської продукції.

Представники більшості політичних груп у Європейському парламенті висловилися за обмеження на аграрну продукцію з Росії та Білорусі. Досі ця категорія товарів не підлягала санкціям Європейського Союзу.

Розслідування Ткача про імпорт російського зерна до ЄС через білорусько-польський кордон

27 лютого журналіста "Української правди" Михайла Ткача затримали у Польщі біля кордону із Білоруссю. Розслідувач разом з оператором він знімав матеріал щодо транзиту продукції між Польщею та Росією.

Журналісти зафіксували на польському кордоні великий потік фур з агропродукцією із Білорусі у Польщу та у зворотному напрямку. Найчастіше вантажівки перевозять олію, насіння та тваринний корм.

Зазначається, що російські компанії отримують сотні мільйонів доларів за агропродукцію, яку вони доставляють у Польщу.