Туск запропонує Сейму Польщі резолюцію із закликом до ЄС ввести санкції проти агропродукції з Росії та Білорусі

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. AP

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск анонсував офіційне звернення до Єврокомісії стосовно повної блокади на ввезення до ЄС будь-якої російської та білоруської агропродукції.

Про це посадовець заявив під час пресконференції зі своєю литовською колегою Інгрідою Шимоніте у Вільнюсі 4 березня.

"Після повернення до Варшави я звернуся до спікера Сейму з пропозицією резолюції польського Сейму, яка закликатиме Європейську комісію накласти повний пакет санкцій на російську та білоруську сільськогосподарську продукцію та харчові продукти", — сказав Туск.

Прем'єр-міністр Польщі переконаний, що спільне європейське рішення буде ефективнішим, ніж індивідуальні рішення держав регіону.

Посадовець пояснив, що мовиться як про санкції стосовно Росії та Білорусі за агресію проти України, так і про більш ефективний захист європейського ринку від імпорту агропродуктів з цих держав.

Туск також додав, що перебуває у постійному контакті з Києвом та Брюсселем у питанні пошуку рішень, які дадуть можливість деблокувати кордон і захистити польський аграрний ринок від нечесної конкуренції.

27 лютого журналіста "УП" Михайла Ткача затримали у Польщі біля кордону із Білоруссю. Розслідувач разом з оператором знімав матеріал щодо транзиту продукції між польською державою та Росією.