"Сьогодні перший акт п'єси": Боєць легіону "Свобода Росії" про захід добровольців на територію РФ

. Легіон "Свобода России". Фото: з телеграм-каналу легіону "Свобода России"

Підрозділи легіону "Свобода Росії", Російського добровольчого корпусу (РДК) та "Сибірського батальйону" перебувають у Бєлгородській області та Курській областях і це лише "перший акт п'єси".

Про це в етері Телемарафону сказав доброволець легіону “Свобода Росії” Олексій Барановський.

"Наші бойові групи перебувають на території Курської, Бєлгородської областей. Протягом дня боєзіткнення, як хвиля — то стихали, то розгорялися знову. На цей час деяке затишшя, настає темна пора доби. Але впевнений, що ніч буде гаряча. Сьогодні ми були свідками лише першого акту з цієї багатоактної п’єси, ситуація буде розвиватися", — сказав він.

За словами Барановського, цей захід присвячений так званим виборам в РФ.

"Звісно це ніякі не вибори, це електоральна процедура, покликана продовжити узурпацію влади Путіним. Але ми як свідомі громадяни Росії вирішили висловити своє політичне ставлення, "взяти участь у достроковому голосуванні" і сказати, що ми думаємо про цей путінський режим", — сказав військовий.

Він наголосив, що Путін має піти, повинен бути засуджений міжнародним трибуналом, а "його режим має бути демонтований".

"На своєму прикладі показуємо, що є люди, готові зі зброєю в руках воювати з путінським режимом і закликаємо громадян Росії приєднуватися до нашої боротьби. Ми закликаємо Європу і Америку не визнавати результати таких "виборів" і не вважати більше Путіна легітимним президентом РФ", — сказав Барановський.

Щодо ситуації у селі Тьоткіно Курської області, то, за словами військового, воно перетворилося в сіру зону — непідконтрольну ні російській владі, ні добровольцям.

"Досить широкий фронт, де ми оперуємо, ми не стоїмо на місці, щоб завдавати ударів, така партизанська тактика у нас", — зазначив він.

Вранці 12 березня стало відомо, що підрозділи легіону "Свобода Росії", Російського добровольчого корпусу (РДК) та "Сибірського батальйону" перетнули українсько-російський кордон і зайшли на територію Грайворонського району Бєлгородської області, а також на територію Курської області РФ.

Пообіді у легіоні "Свобода Росії" поінформували, що населений пункт Тьоткіно у Курський області знаходиться під повним контролем російських добровольців. Там додали, що підрозділи армії РФ стрімко залишають селище і свої позиції. Згодом там уточнили, що бої за село ще тривають.

Що відомо про попередні рейди у Бєлгородську область РФ

2 березня 2023 року ФСБ заявила, що на територію Росії нібито зайшли "українські націоналісти". Низка російських ЗМІ та телеграм-каналів повідомила, що у прикордонному селищі Сушани у Брянській області триває бій між бійцями Росгвардії та групою озброєних людей, чути вибухи. Провладні ЗМІ та канали називають групу озброєних людей "українськими диверсантами". За даними Baza, це були люди "з жовтими пов'язками".

Президент РФ Путін назвав події в Брянській області "терактом".

У "Російському добровольчому корпусі" заявили, що це бійці РДК увійшли на територію Брянської області, а інформація про "українські ДРГ", які вбили дітей і взяли заручників — брехня кремлівських пропагандистів.

"Російський Добровольчий Корпус прийшов до Брянської області, щоб показати співвітчизникам, що надія є, що вільні російські люди зі зброєю в руках можуть боротися з режимом", — йшлося у повідомленні.

22 травня у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

25 травня "Російський добровольчий корпус" зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.

28 вересня легіон "Свобода Росії" повідомив, що російські добровольці ведуть бій на території Бєлгородської області РФ. У оперштабі Бєлгородської області заявили про бій “між прикордонниками РФ і українською ДРГ” на лінії розмежування.

"Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.