Росія продає українських полонених на чорному ринку — The Times

ЗМІ
Військовополонені. Фото: УНІАН

Чеченські воєнізовані формування активно скуповують полонених українців у інших російських військових формувань аби обміняти на чеченців.

Про це пише британська газета The Times, цитуючи слова речника Українського координаційного штабу з питань лікування військовополонених Петра Яценко.

Він розповідає, що траплялися випадки, коли українських військовополонених викуповували у російській армії та вивозили до столиці чеченської республіки Грозний та обмінювали на своїх.

Видання пише, що в Україну перейшли понад 10 тисяч кадирівців — військових, лояльних до чеченського лідера Рамзана Кадирова. Тому вони скуповують українських військових і влаштовують обміни з Україною, додає газета.

Герой матеріалу — 41-річний військовий В’ячеслав Левицький. У лютому 2023 року він потрапив у полон до бойовиків, які воюють на стороні невизнаної "Донецької Народної Республіки", а потім був проданий чеченцям.

В'ячеслав Левицький. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Під час нічного рейду поблизу Авдіївки він отримав поранення ніг та рук. Коли наступного дня він прийшов до тями, то був сам і кілька днів повзав по мерзлій землі в пошуках решти свого підрозділу. Він знайшов їх, проте зрозумів, що всі вони у полоні.

Через два дні його відвезли до чеченської позиції за кілька кілометрів від фронту і сказали, що він їде до Грозного.

"Як тільки він прибув до столиці Чечні, його доставили в лікарню, де йому ампутували обидві ноги, одну вище коліна, іншу нижче. Йому також видалили обидві руки, які кілька днів не лікувалися через обмороження", — пише газета.

Після одужання в лікарні його відвезли в підвал, де його тримали разом із 60 іншими українськими в’язнями, які готувалися до обміну з п’ятьма чеченцями. У червні 2023 року він повернувся додому в рамках обміну разом із ще 39 українцями.