У США працюють над безпілотниками зі штучним інтелектом — ЗМІ

ЗМІ

Військово-повітряні сили США працюють над програмою з виробництва близько тисячі безпілотних винищувачів, оснащених штучним інтелектом. Бюджет програми оцінюється в шість мільярдів доларів.

Про це повідомила газета The Wall Street Journal.

Пентагон розраховує замовити на шість мільярдів доларів тисячу безпілотних винищувачів, причому сотні таких дронів можуть надійти на озброєння американських ВПС вже протягом п'яти років. На контракт з американським оборонним відомством претендують зокрема компанії Anduril Industries, Boeing, General Atomics, Lockheed Martin і Northrop Grumman.

Газета пише, що такі дрони супроводжуватимуть та захищатимуть літаки з екіпажами, наприклад винищувачі F-35 та бомбардувальники B-21. Крім того, вони зможуть нести власне озброєння, завдавати ударів іншим літакам і цілям на землі, а також виконувати розвідувальні функції.

Військові США вирішили активніше використовувати безпілотні технології та штучний інтелект через високі витрати на будівництво стандартних військових літаків, якими керують пілоти. Користуючись дронами Пентагон хоче зміцнити свої військово-повітряні сили, які досягли мінімальних показників із 1947 року, зазначає видання.

Що відомо про використання дронів зі штучним інтелектом на війні в Україні

У деяких підрозділах ЗСУ на фронті тестують пілотні проєкти дронів зі штучним інтелектом, які, зокрема, надало Сполучене Королівство. Про це повідомив заступник головнокомандувача Збройних сил України полковник Вадим Сухаревський.

Раніше агенція Bloomberg писала, що Британія озброїть Україну новітніми дронами зі штучним інтелектом. Сухаревський підтвердив це та додав, що деякі підрозділи вже тестують такі безпілотники.