ЗСУ тестують дрони зі штучним інтелектом — Сухаревський

Військовослужбовець запускає дрон у Житомирській області, Україна. Getty Images

У деяких підрозділах ЗСУ на фронті вже тестують пілотні проєкти дронів зі штучним інтелектом, які, зокрема, надало Сполучене Королівство.

Про це повідомив заступник головнокомандувача Збройних сил України полковник Вадим Сухаревський під час брифінгу, передає кореспондент Суспільного.

Раніше агенція Bloomberg писала, що Британія озброїть Україну новітніми дронами зі штучним інтелектом. Сухаревський підтвердив це та додав, що деякі підрозділи вже тестують такі безпілотники.

"Такі намагання є, системи є. Я хочу сказати, що це дуже складний процес в плані реалізації і втілення в життя — застосування цих дронів саме на фронті, при бойовому застосуванні", — сказав полковник.

Не обійшлося й без нюансів, додає Сухаревський. За його словами потрібно навчитися відрізняти реальне зображення від того, що створив штучний інтелект.

"Наприклад, як ми відрізняємо картинку ШІ від реальної? За кількістю “пальців”. Ось як раз ця кількість “пальців” на картинці — це і є тим моментом, який нам потрібно буде втілювати в життя саме на полі бою", — пояснив заступник головнокомандувача ЗСУ.

Що відомо про коаліцію дронів для України

12 грудня 2023 року міністр оборони України Рустем Умєров уперше зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення "коаліції безпілотників". Саме тоді й ухвалили рішення про коаліцію дронів та РЕБ.

У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що країна досягла прогресу у створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотників.

25 січня Швеція і Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної коаліції дронів.

14 лютого Нідерланди оголосили про приєднання до військової коаліції з союзниками, яка постачатиме Україні передові безпілотні технології і посилюватиме її наступальний потенціал у війні проти Росії.