Гібридна атака Росії: Пісторіус прокоментував "прослуховування" розмови німецьких офіцерів

. Фото: AP/Virginia Mayo

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус прокоментував публікацію Кремлем перехопленої телефонної розмови німецьких офіцерів, у якій обговорювали можливе постачання ракет Taurus Україні та завдання удару по Кримському мосту.

Про це повідомляє Tagesschau.

Пісторіус заявив, що російський диктатор веде інформаційну війну проти Німеччини.

"Це гібридна дезінформаційна атака – йдеться про розкол, про підрив нашої єдності. Ми не повинні піддаватися Путіну", — сказав міністр і додав що треба реагувати обачно, "але не менш рішуче".

За словами Пісторіуса, у найближчі декілька днів він очікує на інформацію про результати розслідування. Слід перевірити, чи не було порушено правил ІТ-безпеки. Тільки тоді можна буде ухвалити рішення про наслідки, зокрема, можуть з'явитися відповідні кадрові рішення.

Раніше російські пропагандисти виклали зміст майже 40-хвилинної розмови між генеральним інспектором ВПС Німеччини Інго Герхарцем з трьома офіцерами про деталі можливої ​​поставки в Україну та використання крилатих ракет Taurus. Розмова імовірно мала місце 19 лютого.

У Міністерстві оборони Німеччини підтвердили факт перехоплення розмови офіцерів Люфтваффе стосовно можливості застосування ракет Taurus в Україні. Однак автентичність опублікованого росіянами аудіозапису перевіряється.

Що відомо про передачу ракет Taurus Україні

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.

22 лютого Бундестаг рекомендував передати Україні далекобійні ракети.