"Не альтернатива НАТО". Кулеба розповів, коли Україна зможе підписати безпекову угоду зі США

. Фото: AP

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що безпекова угода зі США може бути підписана тільки після ухвалення продовження фінансування допомоги для України.

Про це глава МЗС повідомив у інтерв'ю "Голосу Америки".

"Спочатку гроші, потім підписання. Ці угоди стосовно гарантій вони ж дуже конкретні. Там прописуються суми, конкретні речі, над якими працюватимуть учасники цієї угоди", — сказав Кулеба.

За словами міністра, Сполучені Штати зможуть укласти таку угоду, коли у них буде чітке розуміння, який ресурс є в їхньому розпорядженні.

"Ось така логіка. Але ми не маємо жодних сумнівів, що така угода буде підписана зі США", — підкреслив глава МЗС.

Водночас Кулеба пояснив, що ці угоди не є альтернативою вступу до НАТО.

"Це була принципова позиція України від початку. І у Вільнюській декларації, і в кожній угоді, яку ми підписуємо, вказано, що це не є альтернатива Альянсу, що це працює на шляху України до НАТО. І треба дуже чітко всім пам'ятати, що ми не погодимося на жодні альтернативи", — наголосив міністр.

Глава МЗС додав, що ці угоди є чіткими інструментами, де держави беруть на себе зобов'язання, чим саме будуть допомагати.

"І в цьому ці угоди відрізняються від Будапештського меморандуму, бо він був про те, "що колись, якщо щось станеться, ми будемо робити ось це, але дуже в загальних рисах проведемо консультації". А ці угоди конкретно сьогодні й надалі "ми будемо робити раз, два, три, чотири, п'ять, щоб підтримувати Україну", — підсумував Кулеба.

Гарантії безпеки для України

У березні 2023 року Зеленський заявив, якщо на час війни Україна не може стати членом НАТО, то хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.