Лікар Байдена заявив, що здоров'я президента США дозволяє виконувати його обов'язки

Президент США Джо Байден виходить із Білого дому, щоб сісти на борт Marine One для поїздки до Національного військово-медичного центру Волтера Ріда для проходження щорічного огляду, 28 лютого 2024 року. AP/Andrew Harnik

Президент США Джо Байден пройшов щорічний медогляд у Національному військово-медичному центрі Волтера Ріда. Його лікар Кевін О'Коннор повідомив, що американський президент, як і раніше, може успішно виконувати обов'язки президента.

Звіт про медичний огляд Джо Байдена опублікували на сайті Білого дому.

"Президент Байден — здоровий, активний, міцний 81-річний чоловік, який, як і раніше, може успішно виконувати обов'язки президента та обов'язки голови виконавчої влади, глави держави і головнокомандувача", — йдеться у звіті.

8 лютого спецпрокурор США Роберт Гур, який розслідує справу про секретні документи, що незаконно зберігалися у Джо Байдена, рекомендував не пред'являти президенту кримінальних звинувачень частково тому, що присяжні цілком можуть сприймати його як "літню людину з поганою пам'яттю". У матеріалах справи йдеться, що пан Байден насилу міг пригадати чимало подробиць про свою політичну кар'єру та особисте життя.

Ввечері 8 лютого Джо Байден виступив з незапланованим зверненням з Білого дому, заявивши, що звіт несправедливо викликає сумніви щодо його віку та пам’яті.

Що відомо про виявлення секретних документів у будинку Байдена

Команда чинного президента знайшла дві партії секретних документів часів віцепрезиденства Байдена: за період 2009-2017 років, коли на посаді президента перебував Барак Обама.

За даними CNN, першу партію виявили раптово у листопаді в офісі аналітичного центра Байдена у Вашингтоні: там були матеріали американської розвідки, та короткі аналітичні записки щодо України, Ірану та Британії.

Другу партію документів із грифом "таємно" виявили у грудні під час перевірки в резиденції Байдена у Вілмінгтоні: в гаражі та прилеглому приміщенні.

Раніше у несанкціонованому зберіганні секретних документів був звинувачений колишній президент Трамп: у жовтні Федеральне бюро розслідувань США провело в будинку експрезидента обшук. Агенти вилучили близько 13 тисяч документів, 103 з яких були засекречені, а 18 — цілком таємні. Вони могли містити розвідувальні дані щодо Китаю та Ірану.

Прихильники Трампа та Республіканської партії вимагають відритого розслідування вже щодо чинного президента.

Водночас сам Байден заявив журналістам, що секретні документи перебували у замкненому гаражі, і це "не те саме", якби вони просто знаходились на вулиці. Він також додав, що повністю співпрацює з Міністерством юстиції.