Дефіциту електроенергії в енергосистемі України немає — Міненерго

Лінія електропередач. УНІАН

Станом на ранок 27 лютого дефіциту в енергосистемі України не спостерігається. Власної генерації електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. Також планується комерційний імпорт електроенергії загальним обсягом 1153 МВт-год та експорт обсягом до 2827 МВт-год.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

"У короткостроковий ремонт виведено два блоки ТЕС. У резерві є 17 енергоблоків і 2 корпуси ТЕС, які будуть задіяні у разі потреби. Протягом березня прогнозується збільшення припливу води на Дніпровському каскаді. Це дасть змогу збільшити виробіток електроенергії гідрогенерацією", — йдеться у повідомленні.

Наслідки обстрілів

На Дніпропетровщині через бойові дії відключено повітряну лінію, знеструмилась підстанція водоканалу, було порушення у водопостачанні у місті Нікополь. Протягом години водоканал частково заживлено за резервною схемою. На Херсонщині через бойові дії відключилась ПЛ-150 кВ, знеструмилась підстанція, як наслідок – були відключені побутові споживачі у місті Херсон (понад 9,3 тисячі абонентів). Наразі абонентів частково заживлено.

Стан мереж

У Запорізькій області через технологічні порушення на підстанції 750 кВ "Укренерго" частково вимикалось обладнання. Наразі порушення усунуто, обладнання в роботі.

У Львівській області через технічний збій відключилась високовольтна лінія ПЛ-330 кВ "Укренерго", знеструмилась підстанція 330 кВ, яка живить побутових споживачів. Без світла залишилися понад 9,6 тисячі споживачів у Львові. Усіх заживлено за резервною схемою. Також у регіоні через технічні порушення відключилась повітряна лінія 110 кВ, частково знеструмилась підстанція 110 кВ, без світла короткостроково залишились побутові споживачі м. Золочів. Усіх заживлено за резервом.