ЄБРР та Італія нададуть 200 млн євро на відновлення українських ГЕС — Мінекономіки

. Фото: Суспільне

Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з урядом Італії нададуть 200 мільйонів євро для відновлення гідроелектростанцій в Україні.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки.

"ЄБРР надасть 100 мільйонів євро кредиту для фінансування відновлення українських ГЕС, які зазнали руйнувань та пошкоджень через війну. Позика була підтримана паралельною пільговою позикою на суму 100 мільйонів євро від уряду Італії", — мовиться у повідомленні.

Відповідну кредитну угоду між Європейським банком реконструкції та розвитку і ПрАТ "Укргідроенерго" підписали 17 лютого.

Глава Мінекономіки Юлія Свириденко зазначила, що договір з ЄБРР — це "важливий крок до модернізації та розвитку гідроенергетичних об'єктів".

"За рахунок кредитних коштів відновлять обладнання енергогенеруючих компаній, яке було пошкоджено внаслідок російських ударів. Що дозволить забезпечити стабільне функціонування енергосистеми та безперебійне енергопостачання споживачів", — підкреслила посадовиця.

Кредитні кошти будуть спрямовані на закупівлю критичного обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської ГЕС і на надання екстреної підтримки ліквідності "Укргідроенерго" для забезпечення стійкості роботи компанії, додали у міністерстві.