Bloomberg: Байден зустрінеться зі спікером Палати представників

ЗМІ
Президент Джо Байден виступає в залі дипломатичних прийомів Білого дому, 8 лютого 2024 року. Фото: AP/Evan Vucci

Президент США Джо Байден зустрінеться з керівництвом Конгресу, включаючи спікера Палати представників Майка Джонсона, у Білому домі 27 лютого, щоб обговорити законопроєкт про фінансування потреб безпеки України.

Про це повідомляє Bloomberg.

Раніше цього місяця Сенат США ухвалив пакет заходів безпеки на суму 95 мільярдів доларів, який включав 60 мільярдів доларів допомоги Україні. Зараз законопроєкт чекає важку боротьбу в очолюваній республіканцями Палаті представників. Спікер Палати представників Республіканської партії Майк Джонсон наразі відмовлявся поставити його на голосування в Палаті представників, натомість оголосивши перерву до кінця лютого.

Пізно ввечері 25 лютого Білий дім опублікував тижневий розклад, який включав зустріч з керівництвом Конгресу 27 лютого. За даними Bloomberg, президент Байден і члени Конгресу "обговорюватимуть терміновість ухвалення двопартійного додаткового документа про національну безпеку та збереження уряду відкритим".

Пізніше офіс Джонсона підтвердив Bloomberg, що він відвідає зустріч із президентом Байденом. Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл і лідер меншості в Палаті представників Хакім Джеффріс також візьмуть участь у зустрічі.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.