Зеленський — про передачу Україні ракет Taurus: "Спочатку США, а потім Німеччина"

. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Президент Володимир Зеленський заявив, що далекобійні ракети Taurus є "дуже важливою зброєю" для України.

Про це глава держави повідомив під час пресконференції на Форумі "Україна. Рік 2024", який відбувся 25 лютого.

"Я скажу вам так: США, а потім Німеччина, і так в усьому завжди. Не те, що канцлер ФРН залежить від очільника Білого дому, а те, що порядок дій щодо рішення про ті чи інші види зброї, з мого досвіду, завжди був такий", — зазначив Зеленський.

Президент пояснив: "Якщо Сполучені Штати робили крок уперед — то ми могли потім також говорити й наводити це як приклад іншим".

"Ну а так, як я в позитивному настрої щодо США — вважаю, що ми будемо всюди мати результат", — підкреслив глава держави.

Водночас Зеленський подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу за надану підтримку: "Він проявив лідерство у Європі, в нього найпотужніший договір з нами, і серйозна підтримка".

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.