Український військовий запускає безпілотник, ілюстративне фото. Фото: Getty images (ілюстративне)

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна у 2024 році перевиконає план від президента Зеленського у 1 млн дронів для фронту.

Про це він сказав на форумі "Україна. Рік 2024", передає кореспондентка Суспільного.

Вся урядова команда працює над цим. За 2 перші місяці року законтрактовані сотні тисяч дронів, сказав Федоров.

Він також поінформував, що 90% всіх БпЛА, які сьогодні використовують ЗСУ на війні, — вироблені в Україні.

Крім FPV-дронів, будуть нарощувати виробництво розвідувальних літаків, ударних коптерів, далекобійних дронів-камікадзе. човни, наземні платформи, РЕБ.

" У нас ніколи не буде стільки людей, скільки є в Російській Федерації. Але в нас є 300 тисяч інженерів, у нас уже є 200 компаній, які виробляють тільки БпЛА. Це наша перевага, яку потрібно масштабувати. Швидкість — це наша конкурентна перевага", — додав міністр.
"Ми попросили в західних партнерів підтримки у фінансуванні місцевого виробництва. Є зобов’язання передати 1 мільйон дронів. Найкраще це зробити в місцевих виробників", — сказав також на форумі міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками 2023 року розповів, що у 2024 році Україна виробить мільйон БпЛА.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наприкінці грудня 2023 року оголосив, що в Україні понад 200 заводів, які у 2024 році будуть виробляти мільйон дронів для ЗСУ.

Що таке FPV-дрони

Абревіатура FPV (First Person View) перекладається як "вид від першої особи". Такі дрони розроблялися для цивільних зйомок, але завдяки маневровості, швидкості та можливості відстежувати шлях польоту ними стали користуватися військові для ураження живої сили та техніки. Для цього до самого дрону кріплять боєприпас.

Волонтерські фонди "Повернись Живим" та "Фонд Сергія Притули" говорять, що запит військових на дрони, насамперед на FPV, з початку повномасштабного вторгнення виріс у сотні разів. Тільки за два останніх збори загальною вартістю понад 300 млн гривень фонди планують закупити по 5000 дронів.

За словами міністра стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, Україна тільки у грудні минулого року виготовила 50 тисяч FPV-дронів.