CNN: Трамп перемагає на праймеріз в Південній Кароліні

Колишній президент від Республіканської партії Дональд Трамп обіймає та цілує американський прапор під час виступу на конференції, штат Меріленд, 24 лютого 2024 року. AP/Alex Брендон

Колишній президент США Дональд Трамп перемагає на праймеріз від Республіканської партії в Південній Кароліні, обійшовши колишню представницю в ООН Ніккі Гейлі в її рідному штаті.

Про перемогу оголосили інформаційне агентство AP та телеканал CNN на основі попередніх результатів та опитувань незабаром після того, як виборчі дільниці в Південній Кароліні закрилися.

Зазначається, що загальний реванш на виборах між Трампом і президентом Джо Байденом стає дедалі неминучішим.

Водночас Гейлі пообіцяла не покидати президентські перегони принаймні до праймеріз 5 березня, відомому як "супервівторок", де розіграється найбільша кількість делегатів.

Опитування CNN у день виборів показує, що імміграція та економіка є найважливішими питаннями для американських виборців.

Трамп вийшов на сцену в столиці штату незабаром після оголошення перемоги.

"Ми виграли навіть більше, ніж очікували. Мільйони людей нелегально перетинають кордон. Ми не хочемо цього в нашій країні. Входять терористи. Жодна країна не витримає. Ми збираємося це розібратися", – сказав Трамп

Трамп також заявив, що ніколи не бачив Республіканську партію такою єдиною, як тепер.

Президентські вибори у Сполучених Штатах Америки 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020-му — Джо Байден та Дональд Трамп. Якщо, звісно, Трампу не заборонять балотуватися.

Як свідчать результати грудневого опитування The New York Times та Сієнського коледжу, у Трампа і Байдена майже однакові відсотки підтримки. Але що важливо у цьому опитуванні: Трамп випереджає Байдена в пʼяти з шести ключових штатів, де той виграв у 2020-му, і які, ймовірно, визначатимуть переможця президентських виборів 2024 року.