Зеленський назвав кілька пріоритетів для України у цьому році

Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 22 лютого зустрівся із дипломатами, представниками держав та міжнародних організацій.

Про це глава держави поінформував у Telegram.

Зеленський зазначив, що 2024-й — особливий, бо саме в цей рік, за словами президента, Україна має зробити якнайбільше з погляду нашої здатності завершити цю війну згідно з фундаментальними основами міжнародного права. Він підкреслив, що "ми маємо кілька абсолютно конкретних завдань".

"Перше. Безумовним пріоритетом є захист наших людей від російського терору. Ми надзвичайно вдячні кожній державі та кожному лідеру, які надають Україні та нашим людям оборонну, макрофінансову та гуманітарну підтримку. Особливо я вдячний за програми довготривалої підтримки – і оборонної, і фінансової", — сказав президент.

Другою чергою він назвав українську "формулу миру" і заявив, що вона здатна відновити повну силу міжнародного права, порушеного Росією.

"Здатна принести мир – справжній, чесний та зрозумілий кожному народу. Також повернути додому, в Україну, наших людей – дітей і дорослих, які депортовані в Росію, українських полонених та українських політичних бранців", — сказав Зеленський.

Третім елементом глава держави назвав збільшення "принципових кроків" і додав, що Україна запрошує всі поважні держави та компанії до оборонної співпраці.

"Маємо спільно працювати над тим, щоб Росії не вдавалося обходити світові санкції світ. І ще один аспект – це російські активи. Що швидше вони будуть конфісковані, то швидше Путін відчує справжню ціну агресії проти міжнародного права", — сказав Зеленський.

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Наприкінці грудня 2022 року глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не вестиме переговори на основі "формули миру" Зеленського.