Країни G7 у річницю вторгнення пообіцяють збільшити допомогу Україні — Bloomberg

Група семи (G7). Ілюстративне фото: Getty Images

Країни Групи семи цього тижня намагатимуться запевнити Україну в тому, що їхня підтримка не ослабне. Лідери G7 пообіцяють збільшити свою військову допомогу, а також потужності з виробництва та доставки зброї.

Про це йдеться у проєкті заяви G7, з якою ознайомилося агентство Bloomberg.

У заяві зазначається, що G-7 закликатиме Росію "повністю" і "безумовно вивести свої війська" з України і зобов’яжеться ніколи не визнавати вибори, які Росія проводить зараз або в майбутньому на окупованих територіях.

Лідери G-7 мають провести телефонну розмову з президентом Володимиром Зеленським 24 лютого, у другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Війна знову стане головною темою порядку денного Групи семи у червні цього року.

Союзники Києва пообіцяють збільшити свою військову допомогу, а також потужності з виробництва та доставки зброї саме тоді, коли Україна зіткнулася з нестачею артилерії та "перспективою тривалого глухого кута на фронті", а також з невизначеністю щодо підтримки з боку США, оскільки Конгрес досі не погодив допомогу у розмірі 60 млрд доларів.

Згідно з документом, G-7 також вітатиме нещодавно схвалений пакет допомоги ЄС на 50 мільярдів євро і зобов’язання Японії надати Україні додаткові 4,5 мільярда доларів цього року.

"Сімка" також запровадить нові санкції проти Росії та подвоїть зусилля щодо забезпечення обмеження цін на російську нафту. Очікується, що це підірве здатність Кремля обходити торговельні обмеження, особливо через треті країни та компанії.

Союзники засудять Північну Корею за надання Росії балістичних ракет, закличуть Іран припинити надавати Москві військову допомогу і висловлять занепокоєння щодо товарів, що використовуються у військових цілях, які постачаються через Китай.

Останні санкції ЄС, схвалені на цьому тижні, накладуть обмеження на Північну Корею і вперше обмежуватимуть експорт компаній у Китаї.

Проєкт має пройти обговорення та може бути змінений до його оприлюднення, зазначає Bloomberg.

Група семи (G7) та Європейський союз обговорюють план використання заморожених активів російського центрального банку на суму понад 250 мільярдів доларів для відновлення України.