Міноборони автоматизує системи обліку продуктів та майна. Що це означає

Міністерство оборони України. Пресслужба МО

Міністерство оборони України впроваджує автоматизовані системи обліку у військових частинах. Таким чином у відомстві хочуть позбутися бюрократії.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

"Фактично, це відцифрований журнал обліку продуктів, пально-мастильних матеріалів, речового майна. Автоматизація процесів для нас – це економія часу. Це надзвичайно важливо під час війни. Бюрократія має залишитися в минулому", — зазначив заступник міністра оборони Віталій Половенко.

За його словами, відомство звернулося до компаній, які мають досвід побудови цифрової інфраструктури, і одна з компаній погодилася допомагати Міноборони на волонтерських засадах.

"Наприклад, якщо говорити про харчування. Відтепер начальник продовольчої служби, коли складатиме меню на тиждень, бачитиме в програмі кількість продуктів на складі, що треба дозамовити, яку кількість продуктів буде використано, крім цього одразу буде підтягуватися калорійність страв", — пояснив принцип заступник міністра.

У Міноборони додали, що програму вже тестували в кількох військових частинах, наразі фінальні випробування відбуваються в зоні бойових дій.

Раніше, 14 лютого, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило існування корупційної схеми під час закупівлі продуктів Міноборони, яка дозволяє значно завищувати ціни на певні категорії харчів.