Міноборони видало першу ліцензію на роботу з наркотичними засобами у бойових умовах

Військові медики евакуйовують пораненого, Бахмут, Донеччина, 5 травня, 2023 рік. Фото: Dimitar Dilkoff/AFP/Getty Images

У Міністерстві оборони поінформували, що в Україні видали першу ліцензію на роботу з наркотичними засобами та прекурсорами в бойових умовах. Відповідний меморандум про партнерство та співробітництво підписали заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова та голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко.

Про це йдеться у повідомленні українського оборонного відомства.

За словами Калмикової, ця ліцензія дозволяє регульовано отримувати необхідні лікарські засоби для надання медичної допомоги пораненим військовослужбовцям на догоспітальному етапі.

Заступниця міністра оборони додала, що посилення співпраці з Держлікслужбою дозволить більш ефективно запустити нову систему та врегулювати обіг наркотичних засобів.

16 лютого у Міноборони повідомляли, що "Укрзалізниця" виводить на колії ще чотири санітарних вагони для потреб ЗСУ, у яких евакуйовуватимуть поранених та травмованих бійців до тилових госпіталів. Від березня 2022 року українські залізничники здали в експлуатацію 62 медичні вагони, а до кінця 2024 року переобладнають ще вісім.