Швейцарія активізувала боротьбу з обходом антиросійських санкцій — Reuters

. Парламент Швейцарії в Берні, Швейцарія. Фото: Getty Images

Швейцарія нарощує свої зусилля з боротьби з компаніями та особами, які використовують нейтральну країну для обходу санкцій щодо Росії.

Про це повідомляє Reuters.

Державний секретаріат з економічних питань (SECO) створив групу спеціалістів для розслідування та забезпечення виконання санкцій, які були запроваджені урядом країни після вторгнення Москви в Україну два роки тому.

Цей крок зроблено після того, як торік Швейцарія зазнала критики за недостатнє запобігання приховуванню росіянами грошей у швейцарських банках.

Наприкінці минулого року було заморожено активів на близько 7,7 мільярда швейцарських франків. Це є частиною 150 мільярдів франків російських грошей, які, за оцінками, зберігаються в швейцарських банках.

В SECO повідомили, що з моменту війни Росії проти України до них надійшло 230 повідомлень про потенційні порушення санкцій за повідомленнями фінансових компаній, митників та інших країн.

Це призвело до 47 проваджень, з яких 20 справ були закриті, а дев'ять — з накладенням штрафів різного ступеня тяжкості. За даними SECO, близько 18 справ все ще залишаються активними, і до них постійно додаються нові.

Більшість справ стосуються порушень заборони на експорт предметів розкоші або товарів, що мають економічне значення для Росії, які можуть підтримати військові зусилля Москви, зазначили у SECO.

У той час як SECO проводить простіші розслідування, складніші справи передаються до Генеральної прокуратури, яка минулого тижня заявила, що розслідує можливі порушення.

"Складність цих справ дуже висока. Наприклад, за іншими компаніями часто ховаються компанії, і ми повинні встановити, хто є фактичним власником", — сказав Саймон Плюсс, керівник відділу експортного контролю та санкцій SECO.

За його словами, інші країни тепер визнають, що Швейцарія серйозно ставиться до санкцій.

"Коли ми розмовляємо з міжнародними партнерами, вони визнають, що Швейцарія робить багато. Швейцарія також ділиться інформацією з іншими країнами. Критика майже зникла", — сказав Плюсс.

21 грудня Швейцарія запровадила нові санкції щодо Росії. Під обмеження потрапили 86 юридичних і 61 фізична особа.