Перейти до основного змісту

Швейцарія виділить 1,5 млрд франків на підтримку України — Амгерд

. Президентка Швейцарії Віола Амгерд з президентом України Володимиром Зеленським під час зустрічі у Швейцарії 15 січня 2024 року. Фото: Alessandro della Valle/Keystone через AP, Pool

Швейцарія запланувала на підтримку України з 2025 до 2028 року 1,5 мільярда франків. Крім того, країна оголосила пріоритетом гуманітарне розмінування.

Про це сказала президентка Швейцарії Віола Амгерд на спільній прес-конференції з президентом Володимиром Зеленським.

Вона висловила солідарність Швейцарії з Україною та українським народом.

"Ми дали обіцянку солідарності на довгострокову перспективу. Україна може покластися на надійність наших обіцянок", — зазначила президентка.

За словами Амгерд, Швейцарія вбачає особливий фокус на відбудові України, яка має "стратегічне значення для стабільності континенту".

"Політичним компасом відбудови слугують принципи Лугано, закладені на конференції з питань відновлення України в липні 2022 року. На підтримку України Швейцарія запланувала на період наступної стратегії з міжнародної співпраці з 2025 до 2028 року 1,5 мільярда франків", — зазначила вона.

Президентка наголосила, що для відновлення України центральним питанням є очищення від мін. Вона нагадала, що у вересні Федеральна Рада оголосила гуманітарне розмінування пріоритетом і затвердила розрахований на 4 роки пакет допомоги обсягом 100 мільйонів франків.

"У жовтні цього року в Женеві відбудеться конференція з цього питання. Гуманітарне розмінування є передумовою для того, щоб переміщені особи поверталися у свої домівки, і щоб оброблялися сільськогосподарські угіддя. Якщо у такій великій країні-експортері, як Україна, буде збиратися менше урожаю, продуктів харчування, це матиме глобальні негативні наслідки", — сказала Амгерд.

За її словами, рішення Росії не продовжувати зернову ініціативу становить загрозу для продовольчої безпеки в усьому світі.

"Швейцарія приділяє цій темі велике значення і запропонувала свої добрі послуги генсеку ООН. Російська збройна агресія спричинила в Україні і за її межами, включаючи саму Росію, великі страждання. Швейцарія долучилася до реєстру збитків, створеного за ініціативи Ради Європи, і належить до осередку групи країн, які хочуть створити спеціальний трибунал для покарання за злочини російської агресії", — сказала президентка.

Зеленський повідомив, що Україна та Швейцарія розпочинають підготовку до проведення Глобального саміту миру на рівні лідерів.

Топ дня
Вибір редакції