Україна відійшла з Авдіївки через бездіяльність Конгресу — Байден

Президент США Джо Байден. AP

Президент США Джо Байден під час суботньої телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським прямо пов’язав вихід України з Авдіївки з неспроможністю Конгресу надати Києву допомогу, щоб протистояти вторгненню Росії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.

"Українські військові вийшли з Авдіївки після того, як змушені були економити боєприпаси внаслідок бездіяльності Конгресу, що призвело до перших помітних успіхів Росії за останні місяці. Президент Байден наголосив на необхідності, щоб Конгрес терміново ухвалив законопроєкт про додаткове фінансування національної безпеки для поповнення українських сил", – вказано у заяві.

Як пише CNN, пізніше в суботу Байден сказав журналістам, що він не впевнений, що інші українські міста також не впадуть, додавши, що "неетично", що США не надають більше допомоги українцям після того, як вони "так хоробро та героїчно воювали".

"Ідея, що зараз у них закінчуються боєприпаси, і ми йдемо геть. Я вважаю це абсурдом. Я вважаю це неетичним. Я вважаю, що це суперечить всьому, чим ми є як країна", – сказав Байден під час поїздки до штату Делавер.

Про те, що у суботу, 17 лютого, відбулася розмова між президентами США та України розповів також Володимир Зеленський. Політики обговорили поточну ситуацію на полі бою.

Окрім того, як стало відомо, найближчим часом в межах зустрічі G7 президент Володимир Зеленський знову матиме онлайн-розмову з очільником США Джо Байденом.

Що відомо про наступ росіян на Авдіївку з жовтня 2023 року

З 10 жовтня російські війська почали штурмувати Авдіївку Донецької області, яка межує з окупованим у 2014 році Донецьком, колонами техніки. Цей етап оборони міста назвали "великий наступ на Авдіївку". Тоді командир спецроти Максим "Лютий" казав про близько 60 одиниць важкої техніки, яка атакувала українських оборонців протягом двох днів.

Станом на кінець грудня 2023 року російські війська дійшли впритул до міста й атакували з 20-30 напрямків, розвідав начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш. Він казав про третю хвилю штурмів Авдіївки.

Авдіївку обстрілювали зі всіх наявних видів озброєння, в січні російські війська почали засипати місто авіабомбами: з 1 по 12 січня, наводив дані очільник МВА, російські війська застосували по Авдіївці 154 крилаті авіабомби за 12 днів січня. Вперше КАБи вони почали використовувати із кінця серпня й за минулий рік скинули 146 авіабомб.

30 січня в Авдіївці лишилось менше тисячі жителів.

14 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій підтвердив в Авдіївці кілька днів тривають вуличні бої.

На початку лютого в місто почали прориватися російські диверсійні групи. ""Як таких вуличних боїв немає, звичайно якісь ДРГ намагаються пройти в місто, пройти вулицями, але хлопці це відпрацьовують", — казав 6 лютого Віталій Барабаш.

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Українським силам, які боронять Авдіївку, виділили додаткові боєприпаси та зброю. Водночас відбувається підсилення підрозділів, на загрозливих напрямках відбуваються маневри, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський.