Шмигаль: Україна має всі існуючі системи протиповітряної оборони

Прем’єр-міністри України на брифінгу після Конференції з відновлення України, Токіо, 20 лютого 2024 року. Фото: Оксана Сенів/Суспільне

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна має всі існуючі системи протиповітряної оборони та запросив представників японського бізнес відвідати Київ.

Про це голова уряду сказав на пресконференції у Токіо після Конференції з економічного розвитку та відбудови України, передає кореспондентка Суспільного.

Чиновник розповів, що від початку повномасштабного вторгнення, два роки тому, Україна отримала від партнерів не тільки військову, але й фінансову, гуманітарну, економічну та енергетичну підтримку.

"Зараз ситуація в Україні абсолютно інша, ніж була два роки тому, ми маємо всі існуючі системи протиповітряної оборони в Україні, нам потрібно більше, але Київ більш-менш захищений завдяки цьому", — заявив Шмигаль.

Він запросив усіх відвідати Україну, оскільки "вона більш-менш захищена" та має сучасну військову техніку за стандартами НАТО. Але нині в Україні дефіцит і нестача артилерійських боєприпасів, продовжив Шмигаль. Він назвав причини, що європейські та американські виробники зараз тільки нарощують свої виробничі потужності для того, щоб постачати боєприпаси в Україну.

"Ми просимо наших партнерів постачати нам військову техніку великої дальності, як артилерію, так і ракети великої дальності, щоб дістати логістичні шляхи Росії, щоб перерізати їм логістичні шляхи. І, щоб мати цю перевагу на передовій, ми просимо також надіслати нам винищувачі F-16, на які ми чекаємо цього року", — сказав Шмигаль.

Він зазначив, що з винищувачами F-16 Україна перехопить ініціативу у повітрі, яку зараз має Росія. Шмигаль додав, що в України немає відмов від партнерів у постачанні військової техніки.

Нещодавно стало відомо, якщо США схвалять законопроєкт допомоги для України, то в одному із перших пакетів допомоги будуть ракети ATACMS великої дальності, які здатні вразити контрольований Росією Крим, повідомляє NBC News.

Зараз США схиляються до відправлення версії ракети більшого радіусу дії, за словами джерел видання. Це дозволить Україні завдати удару далі всередині контрольованого Росією Кримського півострова.

Американські чиновники не виключили звернення до союзників з проханням надати ракети і Україні, а також поповнити свої запаси ATACMS.

Що відомо про конференцію з відновлення України

У понеділок, 19 лютого, у Токіо стартувала японсько-українська конференція з економічного розвитку та відбудови. Її спільно організовують уряди Японії та України.

Напередодні конференції український посол в Японії Сергій Корсунський в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному розповів, чого очікувати від заходу.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на відкритті конференції заявив, що Японія та Україна укладуть угоду про усунення подвійного оподаткування.

Суспільне Новини працюють на конференції у Токіо. Стежте за оперативними новинами з конференції на нашому сайті та інших платформах.