У США провели опитування щодо найкращого президента: Байден не потрапив у десятку, а Трамп — останній

Президент США Джо Байден. AP/Stephanie Scarbrough

У Сполучених Штатах експерти, які спеціалізуються на інституті президентства, поставили чинного главу Білого дому Джо Байдена на 14 сходинку серед найкращих американських лідерів. Водночас його попередник і ймовірний опонент на виборах восени Дональд Трамп посів останнє місце.

Про це свідчать дані опитування Presidential Greatness Project 2024, проведеного з 15 листопада по 31 грудня 2023 року, передає The Hill.

Найвидатнішим очільником США фахівці визнали Авраама Лінкольна.

Байден випередив Вудро Вільсона, Рональда Рейгана та Улісса Сімпсона Гранта. Барак Обама посів сьоме місце, на вісім позицій вище, ніж під час опитування експертів минулого року.

Трамп посів найнижчу сходинку в опитуванні, поступившись Джеймсу Бьюкенену, Ендрю Джонсону, Франкліну Пірсу та Вільяму Генрі Гаррісону.

Як зазначається, опитування також оцінювало партійні та ідеологічні розбіжності серед респондентів. Однак, вказали експерти, це не вплинуло на велику різницю у цілому в рейтингу.

Президентські вибори у США 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020 році — Джо Байден та Дональд Трамп. Якщо, звісно, останньому не заборонять балотуватися.

Як свідчать результати грудневого опитування газети NYT та Сієнського коледжу, в політиків майже однакові відсотки підтримки. Але важливо те, що Трамп випереджає Байдена у п'яти з шести ключових штатів.