Орбан закликав припинити допуск української сільгосппродукції на європейський ринок

Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан. AP

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що українську агропродукцію не потрібно допускати на європейський ринок.

Про це повідомили на Facebook-сторінці правлячої угорської партії "Фідес".

"Проблема європейських фермерів полягає у тому, що Брюссель встановлює правила, які роблять виробництво все дорожчим. Аналогічно відбувається і в Угорщині, але водночас вони дозволяють імпортувати сільськогосподарську продукцію з держав, де такі ж правила не діють", — зазначив Орбан.

За словами прем'єра, правила потрібно змінити, бо ніхто не слухає фермерів, які відчувають прірву між ними й тими, хто ухвалює рішення в Брюсселі.

"Це означає, що українська сільськогосподарська продукція не повинна потрапляти на європейський ринок", — додав посадовець.

Припинення імпорту українського зерна

Після повномасштабного вторгнення РФ українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

У 2022 році Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на ринках утворила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Єврокомісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

2 травня Європейська комісія тимчасово обмежила продаж пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

5 червня ЄК продовжила обмеження на імпорт української агропродукції до 15 вересня 2023 року. Обмеження стосувалися імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України. Водночас сфера застосування цих заходів до даних продуктів скорочувалася з 17 до 6 тарифних ліній.

15 вересня Єврокомісія не продовжила заборону на імпорт українського зерна в сусідні з Україною держави-члени ЄС.

Після цього Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку заборонили імпорт сільськогосподарської продукції з України.