Росія не наважиться використати ядерну зброю у випадку втрати Криму — Буданов

. Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія не наважиться використати ядерну зброю у випадку втрати Криму.

Про це генерал-лейтенант повідомив у інтерв'ю виданню Liberation.

"Ті, хто побоюється ескалації, кажуть, що якщо РФ зрозуміє, що втратить Крим, то може почати ядерну ескалацію. Приводів для застосування ядерної зброї було вже дуже багато. І що з того? У російській доктрині ядерна зброя розглядається як "засіб стримування". Це те, чого всі бояться і на чому всі спекулюють", — зазначив Буданов.

Начальник Головного управління розвідки підкреслив, що для Москви застосування ядерної зброї обійдеться набагато дорожче, ніж незастосування.

4 листопада 2023 року в ГУР поінформували, що у Росії відбулись невдалі випробування балістичних ракет "Ярс" і "Булава", які є носіями ядерної зброї.

Раніше президент РФ Володимир Путін підписав закон, що відкликає ратифікацію Росією Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель вказав, що це рішення Москви ставить під загрозу всю міжнародну архітектуру ядерного нерозповсюдження та контролю над озброєнням і несе загрози для світової стабільності.