Найбільший військовий корабель Британії відплив до Норвегії на навчання НАТО

Авіаносець HMS Prince of Wales. Фото: ВМС Королівського флоту

Британський авіаносець HMS Prince of Wales 12 лютого вирушив до Норвегії для участі у найбільших з часів Холодної війни навчаннях НАТО Steadfast Defender 2024.

Про це повідомили у Військово-морських силах Великої Британії.

"Найбільший військовий корабель Великої Британії сьогодні вирушив до Норвегії, щоб очолити міжнародну тактичну групу в одних із найважливіших військових навчань за останнє покоління", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підготувати один із найскладніших авіаносців у світі до відплиття вдалося за тиждень замість встановленої 30-денної готовності.

"Я хотів би привітати екіпаж HMS Prince of Wales за їхню наполегливу роботу та самовідданість у швидкій підготовці корабля до відправлення. Здатність розгорнути сотні екіпажів, щоб підготувати один із найскладніших у світі авіаносців протягом тижня, є свідченням майстерності та здібностей Королівського флоту", — сказав міністр оборони Британії Грант Шаппс.

11 лютого стало відомо, що відправлення британського авіаносця HMS Prince of Wales для участі в навчаннях НАТО Steadfast Defender 2024 відклали з невідомих причин.

У навчаннях НАТО також мав брати участь й інший британський авіаносець — HMS Queen Elizabeth. Однак його відкликали з маневрів через проблему зі з'єднанням гребних гвинтів правого борту.

За інформацією ВМС Королівського флоту, авіаносець стане центром об’єднаних навчань НАТО, у яких беруть участь понад 20 тисяч британських військовослужбовців, розгорнутих у Скандинавії та Північній Європі.