Росія подає навчання НАТО Steadfast Defender 2024 як "серію провокацій" – ISW

Військові навчання НАТО у Латвії у березні 2022 року. Фото: Associated Press

Росія проводить інформаційну кампанію, щоб подати оборонні навчання НАТО Steadfast Defender 2024 як провокаційні.

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у звіті 20 січня.

Навчання НАТО Steadfast Defender 2024 розпочинаються цього тижня і триватимуть до травня 2024 року.

Верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Кріс Каволі заявив, що 90 тисяч військовослужбовців із 31 країни-члена НАТО та Швеції візьмуть участь у цих маневрах.

Повідомляється, що у навчаннях братимуть участь понад 50 кораблів; понад 80 винищувачів, вертольотів і безпілотників; і не менш як 1100 бойових машин, зокрема 133 танки й 533 БМП.

Адмірал Військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що Альянс має підготуватися до конфлікту з Росією, оскільки НАТО має "чекати несподіваного".

Водночас за даними аналітиків, Міністерство закордонних справ Росії відреагувало на первинне оголошення про проведення навчань Steadfast Defender у вересні 2023 року і неправдиво заявило, що навчання НАТО мають провокаційний і агресивний характер. МЗС Росії стверджувало, що НАТО продовжує "демонстрацію сили" на "порозі Росії".

Російські джерела стверджували, що НАТО використовує навчання, щоб "накрутити" і підбурити країни Балтії готуватися до війни з Росією і характеризували такі навчання як "серію провокацій".

17 січня Юлія Жданова, член російської делегації на 1066-му пленарному засіданні Організації з безпеки та співробітництва в Європі аналогічно заявила, що навчання НАТО на російських і білоруських кордонах "провокують гру на нервах" і "ще більше стискають пружину ескалації".

Аналітики зазначають, що російська інформаційна операція, спрямована на те, щоб представити оборонні дії НАТО у відповідь на реальну російську агресію на східному фланзі Альянсу як провокаційні та має на меті відвернути увагу від нещодавньої агресивної російської риторики й поведінки щодо НАТО.

ISW і надалі вважає, що Путін почав агресію в Україну у 2022 році не для того, щоб захистити Росію від вигаданої загрози з боку НАТО, а швидше для того, щоб послабити та знищити НАТО, і цю мету він переслідує й досі.

Читати ще